Dlouhá cesta naší vody z vodovodu

Místní dodavatelé vody vynakládají velké úsilí, aby zásobovali všechny domácnosti nezávadnou pitnou vodou. Kromě toho platí přísné mezní hodnoty a neustálé kontroly zajišťují vysokou kvalitu vody. Podle vyhlášky o pitné vodě je však každý majitel domu zodpovědný za zajištění dostatečné hygieny v potrubí od vodoměru. Obvykle je v běžném rodinném domě instalováno více než 100 metrů potrubí. To je velmi dlouhá vzdálenost, kterou musí voda projít než dorazí k vašemu kohoutku. Je vystavena mnoha šokům způsobených tlakem vody, stagnací v potrubí a někdy i nevhodnými potrubními materiály a to je přesně to, co může ovlivnit radost z její konzumace a také vaše zdraví a kvalitu života.

Stojatá voda

Pokud voda z vodovodu zůstane v potrubí delší dobu bez pohybu, například přes noc, vzniká další problém v podobě negativně informované stojaté vody. Federální agentura pro životní prostředí mimo jiné nedoporučuje konzumaci této vody.

Potrubí, výměníky tepla a kotle

Na cestě přes přibližně 100 metrů potrubí instalovaných v typickém rodinném domě je naše voda z vodovodu vystavena četným interakcím s materiálem potrubí . Velmi tenká vrstva vápníku 2 mm na samotných topných tělesech může způsobit ztrátu přenosu energie přibližně 15%. Kromě dodatečných nákladů s sebou vápenaté úsazeniny nesou další riziko: usazeniny vodního kamene na potrubí poskytují živnou půdu pro bakterie, choroboplodné zárodky a legionellu. Zkušenosti ukázaly, že kromě ochrany před usazováním vodního kamene, naše inovace způsobuje, že stávající usazeniny vodního kamene se v průběhu času rozpouštějí, vlivem proudění strukturované vody.

Vápník ve vodě jako problém

Pro člověka je voda s vápníkem na první pohled bezpečná, ale vede k mnoha nepříjemnostem a problémům. Kromě bílých skvrn na dřezu, obkladech, armaturách a nádobí, stejně jako hygienických problémů způsobených bakteriální kolonizací v usazeninách, poškozuje především potrubní systém v budovách. Ukládá se stále rostoucí vrstva na vnitřních stěnách, což může vést k vysokým energetickým ztrátám, ucpanému potrubí, kalcifikovaným topným tělesům v pračce, kotli a ohřívači vody nebo omezenému průtoku vody až po kolaps potrubí. Bez dostatečné ochrany domácí instalace hrozí nákladné poškození, nákladné opravy a zkrácené životní cykly domácích spotřebičů.